SIVI SOLUCAN GÜBRESİNİN AVANTAJLARI VE BİLİNMESİ GEREKENLER | Rivasol ®

sivi-solucan-gubresinin-avantajlari-ve-bilinmesi-gerekenler

Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresi titiz bir biçimde demlendirilmiş solucan gübresi karışımı olup sağlıklı bir bitki gelişimi için gerekli faydalı toprak mikroplarını, besin maddelerini, mineralleri ve eser elementleri stabilize bir formda sunar.

 

Modern tarım uygulamaları ve kimyasallar toprak yapısı verimliliği ve topraktaki mikroorganizmalar üzerinde tümüyle olumsuz bir etkiye sahiptir. Yararlı toprak mikroplarıyla bitkilerine alabileceği besin maddelerini uygulaması kolay, organik ve kimyasal içermeyen sıvı bir formda bir araya getirerek topraklarımızı zehirlerden arındırma, tarım arazilerini ve bahçe topraklarını yeniden eski haline getirme mücadelesine başlayabiliriz.

 

Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresi son derece zengin bir besin ve mineral karışımı sağlamaktadır. Solucanın sindirim sisteminde yer alan bir enzim tüm besinleri ve eser elementleri suda çözünür hale getirerek bitkilerin kullanabileceği bir forma sokmaktadır.

 

Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresini bitkilere yapraktan uygulayabileceğiniz gibi toprak yüzeyinden de verebilir, kimyasal gübrelerin öldürdüğü mikroorganizmaları ve biyolojik yaşamı yeniden canlandırabilirsiniz. Dahası bitkilerin büyümek için ihtiyaç duydukları tüm mikro besinleri ve eser elementleri bitkilerin alabileceği bir formda sunmuş olursunuz.

Etiketler: solucan gübresi kullanımı, solucan gübresi yararı, solucan gübresi nedir, sıvı solucan gübresi, sıvı gübre, organik sıvı gübre
Temmuz 02, 2018
Listeye dön