Menü
Sepetiniz

Sıvı Solucan Gübresi

Sıvı Solucan Gübresi

Rivasol ® Organik Sıvı Solucan Gübresinin Nasıl Üretilmiştir ?

Sıvı Solucan Gübresi, Yeni nesil, Yoğunlaştırılmış, 1. kalite Rivasol ® Solucan Humusunun hidrokavitasyon teknolojisi yardımı ile moleküler düzeyde parçalanarak sıvılaştırılması ile elde edilir.

Neden Rivasol ® Organik Sıvı Solucan Gübresi ?

 • İçeriğinde suda çözünmeyen katı madde ihtiva etmez, böylece damla sulama ve pulverizasyon sistemlerinde tıkanmalara yol açmaz.
 • Yüksek oranda hümik asit, bitki besin maddeleri, faydalı bakteriler ve doğal bitki büyüme hormonları içerir.
 • Bitki besin maddeleri ve hümik asitler nano boyutlara düşürüldüğü için bitkiler tarafından emilimi çok daha kolay ve yoğun olur.
 • Üretim tamamen doğal yöntemlerle yapılır ve % 100 ekolojiktir.
 • Proses esnasında solucan humusunun içerdiği aerobik ve anaerobik bakteriler uyku durumuna (dormancy) geçerler ve faaliyetleri durur.  Böylece bakteriyel bozulma engellenir ve ürün raf ömrü uzar.
 • Kavitasyon teknolojisi ile moleküler düzeyde parçalanan solucan gübresi içeriğindeki; vitaminler, enzimler, doğal büyüme hormonları, aminoasitler, mikro elementler, mikro humat molekülleri ile şelatlanarak “mikrohümik molekül bileşimi” oluştururlar.
 • Bitki tarafından kolaylıkla emilebilen mikrohümik molekül bileşimi bitkinin dengeli biçimde beslenmesine yardımcı olur.
 • Sıvı Solucan Gübresini, tüm tarla ve sera ürünlerinde, meyve bahçesi ve bağlarda, süs bitkileri ve sebze yetiştiriciliğinde, çim alanlarda, park ve bahçelerde güvenle kullanabileceğiniz %100 ekolojik bir üründür.

Sıvı Solucan Gübresi Üretimi Ve Hidrodinamik Kavitasyon Reaktörü ( Hidrokavitasyon Teknolojisi) :

Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresi, Vermiextract diğer adıyla (Sıvı Solucan Gübresi) premium kalitede Vermikompostun ( Rivasol Katı Solucan Gübresi'nin ) hiçbir kimyasal katkı maddesi kullanılmadan bütünüyle doğal yöntemler ile sıvılaştırılması ile elde edilen %100 organik bir üründür.

Vermikompostun sıvılaştırma işlemi kısaca, Katı Solucan Gübresi içeriğindeki; enzimler, fito hormonlar, sölem sıvısı, hümik ve fulvik asitler, makro ve mikro elementler, ve yararlı parazitler gibi bitkiler için yararlı tüm unsurların hiçbir zarar görmeden doğal yöntemler ile yüksek konsantrasyonlu ekstraksiyonu olarak özetlenebilir.​

Sıvı Solucan Gübresi Üretiminde günümüzde mevcut en gelişmiş teknoloji, hidrokavitasyon reaktörü kullanılarak Katı Solucan Gübresi'nin nano boyutlarda parçalanması ile sıvılaştırılmasıdır. Sıvılaştırma sonrası oluşan Sıvı Gübre içindeki suda erimeyen partiküllerin bütünüyle ayrıştırılması, gübre kalitesi açısından son derece önemlidir.​

Sıvı Solucan Gübresi Üretiminde Hidrokavitasyon Reaktörünün Kullanılmasının Sağlamış Olduğu Avantajlar:

 • Katı Solucan Gübresi yeni nesil hidrokavitasyon teknolojisiyle fiziksel olarak nano boyutlarda parçalanır ve bu şekilde su ile temas eden yüzey alan büyür ve sıvılaştırma çok daha nitelikli ve yüksek konsantrasyonlu olur.
 • Parçalama işlemi bütünüyle doğal olarak, hidrokavitasyon yöntemiyle yapılır. Böylece Solucan Gübresi içeriğindeki bitki için yararlı unsurların hiçbir zarar görmeden ekstraksiyonu gerçekleştirilir.
 • Hidrokavitasyon işlemi esnasında reaktör içinde oluşan fiziksel koşullardan dolayı, katı gübre içeriğindeki yararlı parazitler uyku durumuna (dormancy) geçerler ve faaliyetlerini durdururlar. Böylece ürünün raf ömrü uzar ve zaman içinde ambalajda şişme ya da kötü kokular oluşmaz. Daha sonra kullanım esnasında ürün suyla karıştırıldığında ve bitkiye uygulandığında parazitler aktif hale geçerler.
 • Hidrokavitasyon teknolojisiyle moleküler seviyede parçalanan solucan gübresi içeriğindeki; vitaminler, enzimler, doğal büyüme hormonları, aminoasitler, mikro elementler, mikro humat molekülleri ile şelatlanarak “mikrohumik molekül bileşimi” oluştururlar. Üretimde ayrıca Şelatlayıcı bir madde kullanılmasına lüzum kalmaz.
 • Bitki tarafından kolaylıkla emilebilen bitkinin dengeli biçimde beslenmesine yardımcı olur.
 • Uygulanması kolaydır ve maliyeti düşüktür. Yağmurlama sulama sistemleri, damla sulama sistemleri ve ilaçlama makineleri ile uygulanabilir. Sistemlerde tıkanmalara sebep olmaz.
 • Kavitasyon, mekanik olarak hücre duvarını kesme kuvvetleriyle tahrip eder, kütlenin hücreden çözücüye transferini kolaylaştırır. Parçacık boyutunun kavitasyon yoluyla azaltılması, katı ve sıvı fazların temas yüzey alanını arttırır. 

Şelatlayıcı Madde Nedir ?

Bitki besin maddelerinin kolaylıkla alınmasını sağlar. Şelat: Çinko, Bakır, Mangan, Demir, Magnezyum ve Kalsiyum gibi pozitif yüklü katyonların, negatif yüklü olan en az iki elektrodönor atom içeren ligantla yapacakları (en az iki halkadan oluşan) organik komplekslere denir.

Piyasada farklı isimlerde pek çok şelat maddesi vardır. Her şelat maddesinin toprak şartlarında stabil olduğu bir pH aralığı vardır.

Vermiekstrakt ( Rivasol Sıvı Solucan Gübresi ) Özellikleri : 

 • Kavitasyon reaktörü, bitkisel ve hayvansal kaynaklı doğal hammaddelerin ekstraksiyonu için mevcut en güvenli, en efektif ve en ekonomik teknolojidir.
 • Sıvı gübre içinde, suda çözünmeyen katı madde oranı %1 i geçmemeli,
 • Rengi siyaha yakın koyu kahverengidir,
 • Keskin, rahatsızlık verici olduğu kokusu olmamalıdır,
 • Akışkan ve kıvamı sudan biraz daha koyu olmalıdır,
 • Faydalı parazitler açısından zengin olmalıdır,
 • Solucan gübresi içeriğindeki bitki için yararlı tüm unsurları içermelidir.

Piyasada satılan pek çok Sıvı Solucan Gübresi esasında aerodinamik sıvılaştırma yöntemiyle üretilen "solucan çayı" dır.

Bu ürün kesinlikle “vermiekstrakt” yani "Sıvı Solucan Gübresi" ile karıştırılmamalıdır.​

Solucan Çayı Nedir? ve Rivasol Sıvı Solucan Gübresinden Farkı Nedir?

Havalandırma ve karıştırma düzenekli bir tank içerisinde belli bir oranda Solucan Gübresi ve suyun min. 48 saat karıştırılarak ve havalandırılmasıyla elde edilen bir üründür.​

 • Bu yöntemle yapılan sıvılaştırma yeterli seviyede olmaz,
 • Enerji tüketimi fazladır,
 • Ürün aşırı tortuludur,
 • Sulama ve ilaçlama sistemlerinde tıkanmaya yol açabilirler,
 • Üretildikten sonra 48 saat içerisinde kullanılmalıdır.
 • Dayanma ömrü kısadır ve gün geçtikçe özelliklerini kaybeder.
En iyi Solucan Gübresi Rivasol Tarımda
4 Mevsim Yaprak Gübreniz.

20 Litre Sıvı Solucan Gübresi 20 Litre Sıvı Solucan Gübresi
Çok Satanlar Yerli Üretim Ücretsiz Kargo Sıvı Solucan Gübresi -26 %
Marka: Rivasol ® Model: H-RIVASOL-SG-003
Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi 20 Litre Tarla, Sera, Bahçe Bitkileriniz Ve Çim İçin Besleyici Ve Güçlendirici Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresini Tüm Sulama Sistemlerinde Kullanima Uygundur, Bitkilerin Tüm Gelişim Dönemlerinde Güvenle Kullanılabilir.  Riv..
499,90TRY 679,90TRY
Vergiler Hariç:494,95TRY
5 Litre Sıvı Solucan Gübresi 5 Litre Sıvı Solucan Gübresi
Çok Satanlar Yerli Üretim Ücretsiz Kargo Sıvı Solucan Gübresi -20 %
Marka: Rivasol ® Model: H-RIVASOL-SG-002
Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi 5 LitreTarla, Sera, Bahçe Bitkileriniz Ve Çim İçin Besleyici Ve Güçlendirici Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresini Tüm Sulama Sistemlerinde Kullanima Uygundur, Bitkilerin Tüm Gelişim Dönemlerinde Güvenle Kullanılabilir.Rivasol ® %100 Organik S..
199,90TRY 249,90TRY
Vergiler Hariç:197,92TRY
1 Litre Sıvı Solucan Gübresi 1 Litre Sıvı Solucan Gübresi
Çok Satanlar Yerli Üretim Ücretsiz Kargo Sıvı Solucan Gübresi -25 %
Marka: Rivasol ® Model: H-RIVASOL-SG-001
Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi 1 LitreTarla, Sera, Bahçe Bitkileriniz Ve Çim İçin Besleyici Ve Güçlendirici Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresini Tüm Sulama Sistemlerinde Kullanima Uygundur, Bitkilerin Tüm Gelişim Dönemlerinde Güvenle Kullanılabilir.Rivasol ® %100 Organik S..
74,90TRY 99,90TRY
Vergiler Hariç:74,16TRY
20 litre Hümik Asit ve 5 litre Sıvı Solucan Gübresi Kombin 20 litre Hümik Asit ve 5 litre Sıvı Solucan Gübresi Kombin
Yeni Çok Satanlar Yerli Üretim Ücretsiz Kargo Sıvı Solucan Gübresi Sıvı Solucan Gübresi ve Hümik Asit Hümik Asit -9 % Ön Sipariş
Marka: Rivasol ® Model: H-RIVASOL-KB-005
5 Litre Rivasol ® %100 Organik Solucan Gübresi ve 20 Litre Hümik Asit Kombin  Tarla, Sera, Bahçe Bitkileriniz Ve Çim İçin Besleyici Ve Güçlendirici Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresini Tüm Sulama Sistemlerinde Kullanima Uygundur, Bitkilerin Tüm Gelişim Dönemlerinde Güvenle Ku..
319,90TRY 349,90TRY
Vergiler Hariç:316,73TRY
20 litre Sıvı Solucan Gübresi ve 5 litre Hümik Asit Kombin
Yeni Yerli Üretim Ücretsiz Kargo Sıvı Solucan Gübresi Sıvı Solucan Gübresi ve Hümik Asit Hümik Asit -11 % Ön Sipariş
Marka: Rivasol ® Model: H-RIVASOL-KB-002
20 Litre Rivasol ® %100 Organik Solucan Gübresi ve 5 Litre Hümik Asit Kombin  Tarla, Sera, Bahçe Bitkileriniz Ve Çim İçin Besleyici Ve Güçlendirici Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresini Tüm Sulama Sistemlerinde Kullanima Uygundur, Bitkilerin Tüm Gelişim Dönemlerinde Güvenle Ku..
419,90TRY 469,94TRY
Vergiler Hariç:415,74TRY
20 litre Sıvı Solucan Gübresi ve 20 litre Hümik Asit Kombin 20 litre Sıvı Solucan Gübresi ve 20 litre Hümik Asit Kombin
Yeni Çok Satanlar Yerli Üretim Ücretsiz Kargo Sıvı Solucan Gübresi Sıvı Solucan Gübresi ve Hümik Asit Hümik Asit -9 % Ön Sipariş
Marka: Rivasol ® Model: H-RIVASOL-KB-001
20 litre Rivasol ® %100 Organik Solucan Gübresi ve 20 litre Hümik Asit Kombin  Tarla, Sera, Bahçe Bitkileriniz Ve Çim İçin Besleyici Ve Güçlendirici Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresini Tüm Sulama Sistemlerinde Kullanima Uygundur, Bitkilerin Tüm Gelişim Dönemlerinde Güvenle K..
509,90TRY 559,90TRY
Vergiler Hariç:504,85TRY
5 litre Hümik Asit ve 1 litre Sıvı Solucan Gübresi Kombin 5 litre Hümik Asit ve 1 litre Sıvı Solucan Gübresi Kombin
Yeni Çok Satanlar Yerli Üretim Ücretsiz Kargo Sıvı Solucan Gübresi Sıvı Solucan Gübresi ve Hümik Asit Hümik Asit -13 % Ön Sipariş
Marka: Rivasol ® Model: H-RIVASOL-KB-006
1 litre Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi ve 5 litre Hümik Asit Kombin  Tarla, Sera, Bahçe Bitkileriniz Ve Çim İçin Besleyici Ve Güçlendirici Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresini Tüm Sulama Sistemlerinde Kullanima Uygundur, Bitkilerin Tüm Gelişim Dönemlerinde Güvenl..
129,90TRY 149,90TRY
Vergiler Hariç:128,61TRY
5 litre Sıvı Solucan Gübresi ve 1 litre Hümik Asit Kombin 5 litre Sıvı Solucan Gübresi ve 1 litre Hümik Asit Kombin
Yeni Yerli Üretim Ücretsiz Kargo Sıvı Solucan Gübresi Sıvı Solucan Gübresi ve Hümik Asit Hümik Asit -4 % Ön Sipariş
Marka: Rivasol ® Model: H-RIVASOL-KB-004
5 litre Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi ve 1 litre Hümik Asit Kombin  Tarla, Sera, Bahçe Bitkileriniz Ve Çim İçin Besleyici Ve Güçlendirici Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresini Tüm Sulama Sistemlerinde Kullanima Uygundur, Bitkilerin Tüm Gelişim Dönemlerinde Güvenl..
229,90TRY 239,90TRY
Vergiler Hariç:227,62TRY
5 litre Sıvı Solucan Gübresi ve 5 litre Hümik Asit Kombin 5 litre Sıvı Solucan Gübresi ve 5 litre Hümik Asit Kombin
Yeni Yerli Üretim Ücretsiz Kargo Sıvı Solucan Gübresi Sıvı Solucan Gübresi ve Hümik Asit Hümik Asit -8 % Ön Sipariş
Marka: Rivasol ® Model: H-RIVASOL-KB-003
5 litre Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi ve 5 litre Hümik Asit Kombin  Tarla, Sera, Bahçe Bitkileriniz Ve Çim İçin Besleyici Ve Güçlendirici Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresini Tüm Sulama Sistemlerinde Kullanima Uygundur, Bitkilerin Tüm Gelişim Dönemlerinde Güvenl..
239,90TRY 259,90TRY
Vergiler Hariç:237,52TRY
1000 Litre Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi
Yerli Üretim Ücretsiz Kargo Sıvı Solucan Gübresi
Marka: Rivasol ® Model: H-RIVASOL-SG-004
Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi 1.000 Litre Tarla, Sera, Bahçe Bitkileriniz Ve Çim İçin Besleyici Ve Güçlendirici Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresini Tüm Sulama Sistemlerinde Kullanima Uygundur, Bitkilerin Tüm Gelişim Dönemlerinde Güvenle Kullanılabilir.  ..
22.725,00TRY
Vergiler Hariç:22.500,00TRY
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)