Menü
Sepetiniz

Solucan Gübresi Hakkında Sorular

Rivasol Solucan Gübresi ve Solucan Gübresi Üretimi ile ilgili sorulan tüm sorular, uzman Ziraat Mühendislerimizin çiftçilerimize verdiği yanıtlar.

06 Haz Organik Gübrelerin NPK Değerleri
Rivasol 0 238
Organik gübreler, toprak kalitesini ve eğimini iyileştirmek ve bitki büyümesi için besin sağlamak için kullanılır. Azot, fosfor ve potasyumun yanı sır..
04 Haz Kompost (Organik Gübre) Kullanımı ve Faydaları
Rivasol 0 253
Kompost nedir, Kompost hazırlarken dikkat edilmesi gereken önemli bilgiler nelerdir.Kompostunuzun bittiğini ve kullanıma hazır olduğunu nasıl anlarsın..
03 Haz Kompost (Organik Gübre) Nedir, Nasıl Yapılır?
Rivasol 0 250
Kompostlama, organik materyalin kompost adı verilen humus benzeri bir maddeye biyolojik olarak ayrışmasıdır. Süreç doğal olarak gerçekleşir, ancak çev..
15 May Topraksız Tarım Organik Gübresi
Rivasol 0 366
Topraksız tarım organik gübre desteği ile yapılabilen bir tarım çeşidi olarak son dönemde büyük ilgi toplamaktadır. Organik tarım konusunda yapılan sa..
01 Nis Toz Bitki Besini Nasıl Kullanılır ?
Rivasol 0 655
Toz haldeki bitki besini kullanımı, mahsullerden maksimum verimi almak isteyenlerin en çok araştırdıkları konulardan biridir. Sebze ya da gıda atıklar..
17 Mar Solucan Gübresi Hakkında Her Şey
Rivasol 4 26946
Solucan Gübresi hakkında merak ettikleriniz, Solucanların sindirim sisteminde ayrışarak toprağa karışan dışkıya Solucan Gübresi ya da bilinen diğer ad..
07 Mar Sıvı Solucan Gübresinin Faydaları
Rivasol 0 7774
Sıvı solucan gübresi faydaları, katı halde (granül) bulunan organik kırmızı Kaliforniya solucan gübresinin sıvı hale getirmek için modern hidrolik kav..
06 Mar Sıvı Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?
Rivasol 17 45828
Sıvı Solucan Gübresi organik olması nedeniyle tamamen doğal iklim koşullarına dayanarak üretilen hormonsuz tarım ürünleri yetiştirmek açısından olmazs..
19 Şub Topraksız Tarım Gübresi
Rivasol 0 751
Topraksız tarımda uygulanan gübreler arasında en çok tercih edilen ve faydalı sonuçlar veren ürünler sıvı solucan gübresi olarak öne çıkmaktadır. Bu a..
03 Şub Kanola Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 642
Kanola gübreleme programı, doğru zamanda ve doğru gübre çeşitleri kullanılarak gerçekleştirildiği takdirde başarılı sonuç verecektir. Özellikle kışlık..
25 Oca Salon Çiçekleri Bakımı ve Çoğaltılması
Rivasol 0 747
Salon çiçekleri bakım işlemleri, özen ve sabır isteyen süreçlerden oluşmaktadır. Salon çiçeklerinin ideal şekilde gelişebilmesi için düzenli olarak ba..
21 Oca Çay Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 856
Çay gübreleme, programı, çay yaprağı gelişimini yükseltmek, full pink ve full blum evrelerinde verimi yükseltmek için izlenmesi gereken prosedürlerdir..
20 Kas Fındık Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 1359
Fındık ağacı gübreleme süreci, fidanların kök yapısının sağlıklı bir şekilde gelişmesi açısından çok önemlidir. Birinci sınıf kalitedeki sıvı solucan ..
08 Eki Çilek Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 1835
Çilek gübreleme zamanında, farklı süreçlerde sıvı solucan gübresi uygulaması yapılabilir. Çilek fidelerinin en iyi şekilde gelişim gösterip meyve vere..
21 Eyl Çiçeklerde Hangi Gübre Kullanılır?
Rivasol 0 3055
Süs bitkileri içi kullanılan gübre çeşitleri bir hayli fazladır. Ancak bitkilerin doğal bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesi ve hastalıklara karşı..
08 Eyl Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?
Rivasol 9 69016
Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır? Solucan gübresi katı ve sıvı olmak üzere iki türlü uygulanır. Bu uygulamalardan hangisi kullanılırsa kullanılsın iki..
04 Ağu Zeytin Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 1585
Zeytin gübreleme programı, suya ve besine ihtiyaç duyan zeytin ağacının dengeli ve bilinçli bir şekilde beslenmesini desteklemek için uyulması gereken..
11 Tem Ceviz Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 2648
Ceviz ağacı gübreleme programı ve yöntemleri, doğru gübre çeşidi kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Cevize verilmesi gereken gübrenin, azot ve potasy..
03 Tem Kaktüs Nasıl Gübrelenir?
Rivasol 0 2002
Kaktüs ya da sukulent gübreleme işlemleri sanıldığı kadar zor değildir. Ev veya iş yerlerinde sık sık görmeye alışkın olduğumuz bu bitkiler, özellikle..
26 Haz Çiçek Gübresi
Rivasol 0 1709
Saksı çiçeklerinde kullanılan gübre seçimine ayrı bir önem verilmesi gerekir. Organik gübreler kullanarak çiçeklerin daha güzel görünmesi ve gelişimle..
19 Haz Saksı Çiçekleri Bakımı ve Çoğaltılması
Rivasol 0 1512
Saksı çiçeklerinin bakımı, özen isteyen bir süreçtir. Görsellikleri ve yaydıkları pozitif enerji ile evlere şenlik olan saksı çiçekleri, ev içinde de ..
13 Haz Mısır Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 7696
Mısır gübrelemesi aşaması, bitkiden en yüksek verimi almak için oldukça önemli bir aşamadır. Mısır bitkisinin kökün dışında kalan kısmının neredeyse t..
08 Haz Sıvı Toprak Düzenleyiciler
Rivasol 0 1494
Sıvı toprak düzenleyici ürünler, özellikle toprakta alınan verimi en üst düzeye çıkarmak ve doğal koşullarda mahsul elde edebilmek için çok önemlidir...
07 Haz Çim Coşturan Gübre Nasıl Kullanılır?
Rivasol 0 4836
Çim gübresini kullanmak için sıvı çim gübresi ile su karışımı içinde tohumlar bir süre bekletilip  ardından alınan tohumlar, toprağa serpilerek, üstle..
06 Haz Sıvı Bitki Besini Nasıl Kullanılır?
Rivasol 0 1847
Sıvı bitki besini kullanımı sürecinde en çok tercih edilen materyallerden biri olan sıvı solucan gübresi, hem pratik hem de uzun vadede çok sayıda ava..
05 Haz Sıvı Gübre Nasıl Kullanılır?
Rivasol 0 4240
Sıvı gübre kullanımı, daha verimli ve faydalı materyaller kullanarak bitkilerin kaliteli mahsul vermesini isteyenlerin özne gösterdiği bir süreçtir. S..
04 Haz Çim Gübresi
Rivasol 0 1713
Çim gübresi, çim tohumlarını ekerken veya Mayıs, Nisan, Eylül, Ekim aylarında çimleri daha fazla güçlendirmek isterken kullanılabilecek gübredir. Çim ..
03 Haz Organik Gübre Ne İşe Yarar?
Rivasol 0 1621
Organik gübre işlevi bakımından standart gübrelere göre çok daha faydalıdır. Solucan gübresi de adı verilen ve tamamen organik bileşenlerden oluşan gü..
02 Haz Organik Gübre Faydaları
Rivasol 0 1492
Organik gübre yararları arasında bitkide sağlıklı kök ve gövde büyümesini sağlama etkisi yer alır. Organik gübre çeşitleri arasında en verimli olan so..
01 Haz Organik Gübre Çeşitleri
Rivasol 0 1571
Organik gübre türleri, katı ve sıvı solucan gübresi, ahır gübresi, kompost gübre, yeşil gübreler şeklinde bilinirler. Ahır gübreleri, ahır hayvanların..
Gösterilen: 1 ile 30 arası, toplam: 120 (4 Sayfa)