Çiftçiye Koronavirüs Değil Kimyasal Gübre fiyatları darbe vuracak. Ekim sezonunun başlamasından dolayı çiftçinin bu dönemde en çok kullandığı üre gübresinde büyük bir kriz yaşanıyor.

Çiftçiye Koronavirüs Değil Kimyasal Gübre Darbesi

Çiftçiye koronavirüs değil gübre fiyatları darbe vuracak. Ekim sezonunun başlamasından dolayı çiftçinin bu dönemde en çok kullandığı üre gübresinde büyük bir kriz yaşanıyor. Son 10 gündür fiyatlar, sürekli artarken, piyasada da yeterli gübre bulunmuyor. Gübre firmaları bayilere satışları durdururken, piyasaya yeterli gübrenin verilmemesi de fiyatların artmasına neden oluyor.

1600 ile 1650 lira arasında satılan üre gübresinin tonu, arka arkaya gelen zamlarla 2 bin liraya kadar çıktı. Gübre fabrikaları, bayilere yeterli gübre vermezken bu da fiyat artışlarının devam edeceğini gösteriyor. Bakanlık kaynakları, “sorun yok” derken, çiftçi artan fiyatlara rağmen tarlasına atacak gübre bulamıyor.

Bakanlık kaynakları, piyasanın takip edildiğini ancak çiftçiyi mağdur edecek bir durumun yaşanmadığını iddia ederken, bayi ve çiftçiler tam aksine, şuanda özellikle üre gübresinde büyük bir kriz yaşandığına dikkat çekiyor. Ocak, Şubat aylarında 1600 ile 1650 lira olan üre gübresinin son günlerde gelen zamlarla tonu 2 bin liraya kadar çıktı. Fiyatların artmasına rağmen çiftçi istediği gübreyi de alamıyor.


Çiftçiye Koronavirüs Değil Kimyasal Gübre Darbesi

GÜBRE FİRMALARI SATIŞLARI DURDURDU

Türkiye’nin önemli gübre firmaları şu anda üre gübre satışını durdururken, bu durum da yeni zam anlamına geliyor. Piyasada aslında yeterli ürün bulunduğu ancak sektörü elinde tutan büyük firmaların bu durumu fırsata çevirmek istediğine dikkat çekilirken, gübre bayileri ile çiftçiler, Tarım ve Orman Bakanlığının acilen bu duruma el atmasını istedi. Gerekli tedbirlerin alınmaması durumunda fiyatların 3 bin liraya kadar çıkmasından endişe ediliyor. Mart, Nisan ayları üre gübresinin kullanım dönemi olduğu için her dönem belli bir fiyat artışının yaşandığını ancak bu yıl kısa bir sürede fiyatların yüzde 20 ile 25 arasında artmasının normal bir durum olmadığı ifade ediliyor.

Kimyasal Gübre Yerine Solucan Gübresi Tercih Ediliyor

Çiftçiler artan kimyasal gübre fiyatlarından dolayı alternatif gübre çeşitlerine yönelmeye başladılar. çiftçilerin ilk tercihi yerli üretim olan Solucan Gübresi.  artan kimyasal gübre fiyatlarına rahmet solucan gübresi satış  fiyatları 3 yıldır aynı seviyede seyretmekte. Bu durum artan maliyetler karşısında çiftçilerin solucan gübresine yönelmesine en büyük etkisidir.

Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresinin dekara maliletı 7 ₺ ile 10 ₺ arasındadır.  Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresi çiftçilerimize yüksek verim, erkencilik ve hasatta kazanç sağlar. 

Hem Doğaya Hem Cebinize Dost Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresi ürünlerini MUTLAKA DENEYİN.


Solucan Gübresi Satın Al

Tarım Arazilerinde Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

Solucan Gübresi Kullananlar

Sıvı Solucan Gübresi Kullanım Şekli

Katı Solucan Gübresi Kullanım Şekli

Hangi Solucan Gübresi

Solucan Gübresinin Bilinmesi Gereken Faydaları

Solucan Gübresinin Kimyasal Gübreden Farkı

Katı Solucan Gübresinin Faydaları

Sıvı Solucan Gübresinin Faydaları

Sıvı Solucan Gübresinin Avantajları Ve Bilinmesi Gerekenler