Rivasol ® Solucan Gübresi'nin Tüm Bitkilerde Kullanım Miktarları ve Önerileri


Rivasol® Organik Solucan Gübresi Nedir?


√ Solucanların Beslenmesi İçin Hazırlanan Çeşitli Organik Atıkların Solucanların Sindirim Sisteminden Geçtikten Sonraki Dışkısına Solucan Gübresi Denmektedir.

√ Bitki Gelişimi İçin Gerekli Olan Azot, Fosfor, Potasyum Gibi Macro Ve Micro Bitki Besin Elementlerini, Humik Ve Fülvik Asitleri Doğal Olarak Bünyesinde Bulundurur.

√ Hastalık Yapıcı Parazit, Ot Tohumu Ve Ağır Metaller Bulundurmaz.   Kokusuzdur. Toprağın Organik Madde Miktarını Arttırır.

√ Humuslu Yapısı Sayesinde % 40 Oranında Su Tasarrufu Sağlar. Uygulandığı Bahçe Bitkilerinde Ürüne; Tat, Lezzet, Aroma Sağlar.

Rivasol® Organik Solucan Gübresi    % 20 İla % 60 Oranında Verim Artışı Ve 15 Güne Kadar Erkencilik Sağlar.

Rivasol® Organik Solucan Gübresi Çim, Süs Bitkileri, Sera Sebzeciliği, Peyzaj Bitkileri, Bağlar, Meyve Bahçelerinde Rahatlıkla Kullanılabilir. 


Rivasol® Organik Solucan Gübresi Avantajları; 


Verim Avantajı;

√ Bitkide Hızlı Büyüme Ve Erkenciliği Sapladığı Gibi, Oluşabilecek Olumsuzluklara Karşıda ( Don, Zararlı Mantar Ve Bakteri Gibi.) Direnç Kazanmasını Sağlar.

√ Toprağın Mikro Elementlerini Dengeleyerek Bitkinin Üretkenliğinde Ve Mahsül Veriminde %60'şa Kadar Artış Sağlar.

√ Özellikle Kimyasallarla Kirlenmiş, Kuvvetini Ve Canlılığını Yitirmiş, Yorulmuş Toprakların Islahını Sağlar. Bu Sayede Kimyevi Gübre Kullanım İhtiyacı Zaman İçerisinde Azalır.

√ Asitli, Kumlu Toprakların Parçacıklarını Birbirine Bağladığı Gibi Ağır Killi Topraklarda Parça Bağlılığını Gevşeterek Gözenekli Yapıyı Arttırır.

√ Topraktaki Organik Madde Miktarını Ve Saçaklanmayı Arttırır. Bitkide Kök Gelişimini Hızlandırır.

√ Toprağın Ph'ını Düzenler. Bitki Tarafından Kullanılamayan Fosfor, Potasyum, Demir Vb. Gibi Bitki Besin Elementlerini Toprakta Çözünür Halde Getirerek Bitki Tarafından Alımını Kolaylaştırır.   


Maliyet Avantajı;

√ Topraktaki Mikroorganizma Faaliyetini Arttırır. Toprağın Su Tutma Kapasitesini Artar. % 40'a Kadar Su Tasarrufu Sağlar.

√ Bitkinin Hastalıklara Karşı Direncini Arttırır. İçeriğindeki Bitki Besin Maddeleri, Macro Ve Micro Elementler, Suda Yavaş Çözülerek Bitkinin Uzun Süre Beslenmesini Sağlar. Gübreleme İhtiyacı Zamanla Azalır. 


Çevre Avantajı;

Yabancı Ot Tohumu İçermez. %100 Ekolojik Ve Non-Toksitir.

√ Düzenli Olarak Kullanıldığında Topraktaki Kimyasal Kirliliği Büyük Ölçüde Azaltır.

√ Rivasol ® Organik Solucan Gübresi Kokusuzdur.

√ Toprağın Üzerindeki Ağır Metallerin Birikimini Azaltır.Rivasol ® %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi Kullanım Miktarları


rivasol-sivi-solucan-gubresi-worm-casting√  Yeni nesil, Yoğunlaştırılmış Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresi, 1. kalite Rivasol ® Solucan Humusunun, hidrokavitasyon teknolojisi yardımı ile moleküler düzeyde parçalanarak sıvılaştırılması ile elde edilir.

√  Yüksek konsantrasyonlu Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresini yaprak ve toprak gübresi olarak kullanabilirsiniz.

√  Yüksek verim elde etmek için tüm besin maddelerinin bitki gelişiminin başlangıcında sağlanması gerekir. Jeneratif (üretici) organlarının oluşumu özellikle kardeşlenme sonunda ve sapa kalkım döneminde gerçekleşir, bu da verimi etkiler.  Başaklanma aşamasında yapılan uygulama ürün kalitesine etki eder. Bu Dönemlerde  Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresi Kullanarak Ürün Verimini ve Kalitesini Arttırabilirsiniz.

√  Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresi zirai ilaçlarla birlikte kullanıma uygundur. Bikti stresini Azaltır.


Tarım Arazilerinde Rivasol ® %100 Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?

Rivasol ® Katı Solucan Gübresi Ve Sıvı Solucan Gübresi'nin Kullanım Miktarlını Aşağıdaki Tablodan İnceleyebilirsiniz.

Firmamız Önerilen Şekilde Kullanıldığında Ürünümüzün Kalitesini Garanti Eder.

Rivasol ® Solucan Gübresi UYGULAMA SONUÇLARI için tıklayınız
Ürünleri İncele

Solucan Gübresi Kullananlarrivasol-sivi-solucan-gubresi-worm-casting-kullanim-miktari