Menü
Sepetiniz

Solucan Gübresi Makaleler

Rivasol® Solucan Gübresi Makaleler blog bölümünde, solucan gübresi ile ilgili akademik çalışmalar, yayınlanmış makaleler hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

RİVASOL ® BLOG İÇİN TIKLAYIN
29 Oca Tarımda Kullanılan Pestisitler Öldürüyor | Rivasol
Rivasol 0 16471
Tarımda kullanılan pestisitler öldürüyor, kanser yapıyor, üreme sitemine zarar veriyorBakanlık görüş istedi, Zehirsiz Sofralar Sivil Toplum Ağı rapor ..
09 Ağu Doğal Solucan Humusundan Mantar Üretimi | Rivasol
Rivasol 0 1289
Geri Dönüştürülmüş Kentsel Atıklardan ve Gıda Atıkları ile Kağıt Atıklardan Üretilen Solucan Humusundan Mantar Üretimine Dair Teknoloji Geliştirilmesi..
15 Ağu Doğal Solucan Gübresi Ayçiçeğinde Gübreleme | Rivasol
Rivasol 0 1282
Ayçiçeği dünyada en önemli yağ bitkilerinden biri olup, ülkemizde ise Trakya bölgesinde ekim nöbetinin temel bitkisi olması, tüketicilerin en fazla ay..
13 Ağu Doğal Solucan Gübresi ve Mısır | Rivasol
Rivasol 0 1234
Özet:Bu çalışma ham sülfitasyon çamurundan (presleme çamuru) elde edilen Kompost, vermikompost ve tavsiye edilen dozlardaki NPK’nın Mısırdaki (Zea may..
07 Ağu Vermikompost Ürünlerinin Eldesi ve Tarımsal Üretimde Kullanım Alternatifleri | Rivasol
Rivasol 0 1131
Solucan Gübresinin Tarımsal Üretimde Kullanım Alternatifleri Nedir? 1. Giriş ;İkinci dünya savaşı sonrasında tarımsal üretimde kimyasal gübre ve tarım..
17 Ağu Doğal Solucan Gübresi Buğday Yetiştirme Tekniği | Rivasol
Rivasol 0 1106
Buğdayın Önemi:Hızla artan ülke nüfusumuzun beslenme sorunlarının çözümünde, sınırlı olan tarım alanlarımızdaki bitkisel üretimin verimliliğini artırm..
11 Ağu Azotlu Gübre ve Solucan Humusunun Patates Yumrusunda (Agria CV.) Vej | Rivasol
Rivasol 0 1057
Solucan Humusunun Patates Yumrusunda Etkisi Nedir ÖZETAzotlu gübre ve solucan humusunun patates yumrusunda vejetatif büyümeye, verime ve NPK alımına o..
17 Eki Mamanın Solucanların Çoğalmasında Etkisi | Rivasol
Rivasol 0 998
Mamanın Solucanların Çoğalmasında Etkisi Nedir?Vermikültür uygulamalarının ana ekseni olan solucanların beslenmesi konusunda çoğu zaman çeşitli sorunl..
25 Ağu Tarım Topraklarının Kullanımında Ve Gübrelenmesinde Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler
Rivasol 0 969
Tarım Topraklarının Kullanımında Ve Gübrelenmesinde Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler Üzerine Bir Değerlendirme ;Toprak; tarımın temelini oluşturan,..
27 Ağu Toprak Verimliliğinde Organik Maddenin Önemi
Rivasol 0 968
Toprak Verimliliğinde Organik Maddenin Önemi Nedir Giriş ;Toprak sadece inorganik bir kütle olmayıp içerisinde havayı, suyu, organik maddeyi ve çeşitl..
14 Nis Solucan Gübresi Üretimi – Vermikompostun Ekonomik Analizi | Rivasol
Rivasol 0 954
Hayvancılıkta Alternatif Bir Üretim Sahasının Ekonomik Analizine İlişkin Bir Pilot Çalışma: Solucan Gübresi Üretimi – VermikompostGirişHayvancılık sek..
29 Tem Doğal Solucan Gübresinin Çoklu Element Yapısının Farkı | Rivasol
Rivasol 0 881
Solucan Gübresi Üreticinin Gübre Maliyetlerini AzaltırSolucan gübresi kullanılan toprakların kimyasal yapısı olumlu yönde değişime uğrar. Tarımsal ürü..
30 Haz Vermikompostun Tarımda Kullanım Olanakları | Rivasol
Rivasol 0 774
Vermikompostun Tarımda Kullanım Olanakları Nelerdir ?Toprak solucanları hem doğal ve hem de tarımsal ekosistemlere önemli hizmetler sağlayan canlılard..
Gösterilen: 1 ile 13 arası, toplam: 13 (1 Sayfa)