Menü
Sepetiniz

Rivasol ® Blog - solucan gübresi nedir RSS Feed

23 Ağu Solucan Gübresi Hakkında Her Şey | Rivasol
Rivasol 2 14681
Solucan Gübresi Nedir? Solucanların sindirim sisteminde ayrışarak toprağa karışan dışkıya Solucan Gübresi ya da bilinen diğer adıyla Vermicompost deni..
17 Eki Sıvı Solucan Gübresinin Faydaları | Rivasol
Rivasol 0 3128
Sıvı Solucan Gübresinin Faydaları Nedir? Sıvı solucan gübresi katı halde (granül) bulunan organik kırmızı Kaliforniya solucan gübresinin sıvı hale get..
08 Eyl Solucan Gübresi Kullananlar | Rivasol
Rivasol 0 2895
Rivasol ® Katı Solucan Gübresi Ve Sıvı Solucan Gübresini Kullananlar ürün ürün güncel fotoğraflar eklenecektir.Ayçiçeğinde Rivasol ® Sıvı Solucan G..
19 Ağu Sıvı Solucan Gübresinin Faydaları Hakkında | Rivasol
Rivasol 0 1239
Sıvı Solucan Gübresinin Başlıca Avantajları Ve Faydaları Aşağıdaki Gibidir ; Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresi Nedir?Yeni nesil, Yoğunlaştırılmış R..
15 Ağu Doğal Solucan Gübresi Ayçiçeğinde Gübreleme | Rivasol
Rivasol 0 1070
Ayçiçeği dünyada en önemli yağ bitkilerinden biri olup, ülkemizde ise Trakya bölgesinde ekim nöbetinin temel bitkisi olması, tüketicilerin en fazla ay..
09 Ağu Doğal Solucan Humusundan Mantar Üretimi | Rivasol
Rivasol 0 1056
Geri Dönüştürülmüş Kentsel Atıklardan ve Gıda Atıkları ile Kağıt Atıklardan Üretilen Solucan Humusundan Mantar Üretimine Dair Teknoloji Geliştirilmesi..
13 Ağu Doğal Solucan Gübresi ve Mısır | Rivasol
Rivasol 0 1007
Özet:Bu çalışma ham sülfitasyon çamurundan (presleme çamuru) elde edilen Kompost, vermikompost ve tavsiye edilen dozlardaki NPK’nın Mısırdaki (Zea may..
11 Tem Başbakan; Yavaş yavaş bu kimyasal gübre işinden çıkacağız | Rivasol
Rivasol 0 982
Sektör Şubat 2017’den itibaren nitratlı gübrenin kontrollü satışına başlanacağını umarken geçtiğimiz hafta Başbakan Binali Yıldırım önemli bir açıklam..
07 Ağu Vermikompost Ürünlerinin Eldesi ve Tarımsal Üretimde Kullanım Alternatifleri
Rivasol 0 927
1. Giriş ;İkinci dünya savaşı sonrasında tarımsal üretimde kimyasal gübre ve tarım ilacı kullanımını teşvik eden “Yeşil Devrim” hareketi, kısa vadede ..
03 Eyl Fındık Üretiminde Solucan Gübresi | Rivasol
Rivasol 0 903
Makedonya solucan gübresinin üretildiği ve çokça kullanıldığı bir ülke. Makedonya’da solucan gübresi kullanılan findikta 1 donumden 450-500 kg arası f..
17 Ağu Doğal Solucan Gübresi Buğday Yetiştirme Tekniği | Rivasol
Rivasol 0 884
Buğdayın Önemi:Hızla artan ülke nüfusumuzun beslenme sorunlarının çözümünde, sınırlı olan tarım alanlarımızdaki bitkisel üretimin verimliliğini artırm..
07 Eki Vermikompost Ürünlerinin Bitki Koruma Amaçlı Kullanımı
Rivasol 0 819
Vermikompost Ürünlerinin Bitki Koruma Amaçlı Kullanım Şekli ve SonuçlarıVermikültür çalışmaları ülkemiz için yeni bir faaliyet alanı olduğundan dolayı..
07 Eyl CKD Solucan Gübresi Projesi Başlatıyor | Rivasol
Rivasol 0 804
Cumhuriyet Kadınları Derneği Fethiye şubesi Yerli Tohum projesinden sonra bu kez de solucan gübresi üretimi için ön ayak olacak.Muğla’da yaşayan kalp ..
30 Eyl Solucan Gübresi Üretimi Üniversite Eliyle Yaygınlaştırılacak | Rivasol
Rivasol 0 797
Solucan Gübresi Üretimi Üniversite Eliyle YaygınlaşıcakSERKAN GÜNER — Tarım ve hayvancılıkta Türkiye’nin önde gelen illeri arasında yer alan Kırşehir’..
30 Eki Rivasol ® Kalitesi ve Güvencesiyle Solucan Gübresi | Rivasol
Rivasol 0 795
Solucan Gübresi | Rivasol ® Kalitesi ve GüvencesiyleBirçok kişinin bildiği günümüzde de oldukça popüler olan ve bütün ülkelerin teşvik etmiş olduğu or..
05 Ağu Medeniyetleri toprağa gömen bir hayvan: Solucan | Rivasol
Rivasol 0 785
Charles Darwin’in en son yazdığı ve en az bilinen kitabı hiç tartışma konusu olmamıştı. 1881 yılında yayınlanan kitap, solucanların çürümüş yapraklar..
27 Ağu Toprak Verimliliğinde Organik Maddenin Önemi
Rivasol 0 782
Giriş ;Toprak sadece inorganik bir kütle olmayıp içerisinde havayı, suyu, organik maddeyi ve çeşitli canlıları  (çeşitli makro ve mikro organizmaları)..
21 Tem Doğal Solucan Gübresi İle Toprağın Su Tutma Kapasitesi Artar | Rivasol
Rivasol 0 778
Yeni Zelenda Topraklarının Solucan Gübresi İle Su Tutma Kapasitesi % 17 Oranında Artmıştır.Rivasol ® Vermikompost kullanılan toprakların su tutma kapa..
05 Tem Domates Yetiştiriciliğinde Solucan Gübresi | Rivasol
Rivasol 0 777
Domates Yetiştiriciliğinde Solucan Gübresi Kullanımının Verim Ve Kalite Üzerine EtkileriSon yıllarda tarımsal alanda organik üretim üzerine olan ilgi ..
03 Eyl Doğal Solucan Gübresi Nedir ? | Rivasol
Rivasol 0 777
Ek gelir elde etmek, bir şeyler yapmak isteyen girişimci ruha sahip arkadaşlardan bazılarının solucan gübresi ve solucan üretimi işi kafalarına yatmış..
25 Ağu Solucan Gübresi Yararı Nedir  ? | Rivasol
Rivasol 0 775
Solucan Gübresi ;Geleneksel olarak solucanlar, balık yemi yanı sıra hayvansal gıda ve biyolojik temizlik dahil olmak üzere çeşitli ürünler için protei..
29 Ağu Çevreci Etkinliklerde Bugün: Kompost Yapıyoruz! | Rivasol
Rivasol 0 746
Çevreci Etkinliklerde Bugün: Kompost Yapıyoruz!Doğada oluşan bir çok atık, aslında başka bir işlemin ham maddesi rolündedir. Yani işlevsiz olarak nite..
25 Ağu Tarım Topraklarının Kullanımında Ve Gübrelenmesinde Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler
Rivasol 0 743
Tarım Topraklarının Kullanımında Ve Gübrelenmesinde Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler Üzerine Bir Değerlendirme ;Toprak; tarımın temelini oluşturan,..
21 Ağu Sıvı Solucan Gübresinin Avantajları Ve Bilinmesi Gerekenler | Rivasol
Rivasol 0 738
Sıvı Solucan Gübresinin Avantajları Ve Bilinmesi Gerekenler Faydaları Nedir?Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresi titiz bir biçimde demlendirilmiş solucan gü..
11 Eki Doğal Solucan Gübresini İnceleyelim | Rivasol
Rivasol 0 709
Rivasol ® Doğal Solucan Gübresini İnceleyelim ; Solucanların oluşan dışkılarının özelliklerine bakalım. Burada sadece solucanlar değil de mikroplardan..
30 Nis İstiridye Mantarında Sıvı Solucan Gübresi Nasıl Uygulanır? | Rivasol
Rivasol 0 697
İstiridye Mantarında Rivasol ® Sıvı Solucan Gübresi Uygulaması Ve SonuçlarıUygulama AlanıUygulama 100 mt2 alan içindir.Rivasol ® Sıvı Solucan Güb..
23 Ağu Doğal Solucan Gübresi Çeşitli Bitkilerde Uygulanma Şekli | Rivasol
Rivasol 0 676
Rivasol ® Doğal Solucan Gübresi Tohum Çimlendirme Sıralarında Solucan Gübresi Kullanımı:Tohumlar çimlenen bir bitkinin hayatının ilk birkaç gününde ih..
09 Tem Bitkisel üretimin vazgeçilmez girdisi; Gübre | Rivasol
Rivasol 0 670
Tarımda kullanılan gübreler ana hatlarıyla kimyasal, organik ve organomineral gübreler olarak üç ayrı kategoride ele alınıyor. Son yıllarda solucan gü..
02 Tem Solucan Gübresi İçeriği Nedir ? | Rivasol
Rivasol 0 635
Solucanlar sindirim sistemleri içinde sentezledikleri antibiyotik nitelikli yapılar, aminoasit ve vitaminleri dışkılarına karıştırarak ortaya çıkan gü..
02 Tem Solucan Gübresinin Tarım ve Toprak Üzerine Etkileri | Rivasol
Rivasol 0 622
Tarımda verimi arttırmak ve hastalıkları engellemek için kullanılan kimyasal ürünlerin toprağın dengesini bozmakla kalmayıp insan sağlığını tehdit ett..
Gösterilen: 1 ile 30 arası, toplam: 30 (1 Sayfa)