Menü
Sepetiniz

Rivasol ® Blog

05 Tem Solucan Gübresi Bilimi
Rivasol 0 431
Atalarımız kompostun bitki yetiştirmek ve toprak sağlığını iyileştirmek için yararlı olduğunu fark ederken, nasıl ve neden işe yaradığını bilmiyorlard..
20 Haz Kırmızı Kaliforniya Solucanları Hakkında Her Şey
Rivasol 0 467
Vermikompostlama yani solucan gübresi üretme, geleneksel kompostlamayı hızlandırmanın popüler yöntemlerinden biridir. Çöp kutunuz için solucan seçerke..
12 Haz Solucan Mucizesi
Rivasol 0 359
Solucan gerçekten inanılmaz küçük bir yaratıktır ve çiftçi ile bahçıvanın sahip olduğu en iyi arkadaştır. Solucanların vücutları bölümlere ayrılmıştır..
09 Haz Solucanlar
Rivasol 0 550
"Solucanlar Toprağın bağırsakları" - Aristoteles (yaklaşık MÖ 330)"Bütün genişliğin geçtiği ve her birkaç yılda bir tekrar geçeceği harika bir yansıma..
06 Haz Organik Gübrelerin NPK Değerleri
Rivasol 0 482
Organik gübreler, toprak kalitesini ve eğimini iyileştirmek ve bitki büyümesi için besin sağlamak için kullanılır. Azot, fosfor ve potasyumun yanı sır..
05 Haz Solucan Ekolojisi
Rivasol 0 372
Kırmızı solucan, alabalıklar, yalpalayan solucanlar veya gübre solucanları dahil olmak üzere kırmızı kaliforniya solucanlarının birçok yaygın adı vard..
04 Haz Kompost (Organik Gübre) Kullanımı ve Faydaları
Rivasol 0 465
Kompost nedir, Kompost hazırlarken dikkat edilmesi gereken önemli bilgiler nelerdir.Kompostunuzun bittiğini ve kullanıma hazır olduğunu nasıl anlarsın..
03 Haz Kompost (Organik Gübre) Nedir, Nasıl Yapılır?
Rivasol 0 425
Kompostlama, organik materyalin kompost adı verilen humus benzeri bir maddeye biyolojik olarak ayrışmasıdır. Süreç doğal olarak gerçekleşir, ancak çev..
15 May Topraksız Tarım Organik Gübresi
Rivasol 0 550
Topraksız tarım organik gübre desteği ile yapılabilen bir tarım çeşidi olarak son dönemde büyük ilgi toplamaktadır. Organik tarım konusunda yapılan sa..
01 Nis Toz Bitki Besini Nasıl Kullanılır ?
Rivasol 0 901
Toz haldeki bitki besini kullanımı, mahsullerden maksimum verimi almak isteyenlerin en çok araştırdıkları konulardan biridir. Sebze ya da gıda atıklar..
17 Mar Solucan Gübresi Hakkında Her Şey
Rivasol 4 28062
Solucan Gübresi hakkında merak ettikleriniz, Solucanların sindirim sisteminde ayrışarak toprağa karışan dışkıya Solucan Gübresi ya da bilinen diğer ad..
07 Mar Sıvı Solucan Gübresinin Faydaları
Rivasol 0 8097
Sıvı solucan gübresi faydaları, katı halde (granül) bulunan organik kırmızı Kaliforniya solucan gübresinin sıvı hale getirmek için modern hidrolik kav..
06 Mar Sıvı Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?
Rivasol 17 48532
Sıvı Solucan Gübresi organik olması nedeniyle tamamen doğal iklim koşullarına dayanarak üretilen hormonsuz tarım ürünleri yetiştirmek açısından olmazs..
19 Şub Topraksız Tarım Gübresi
Rivasol 0 956
Topraksız tarımda uygulanan gübreler arasında en çok tercih edilen ve faydalı sonuçlar veren ürünler sıvı solucan gübresi olarak öne çıkmaktadır. Bu a..
03 Şub Kanola Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 794
Kanola gübreleme programı, doğru zamanda ve doğru gübre çeşitleri kullanılarak gerçekleştirildiği takdirde başarılı sonuç verecektir. Özellikle kışlık..
25 Oca Salon Çiçekleri Bakımı ve Çoğaltılması
Rivasol 0 921
Salon çiçekleri bakım işlemleri, özen ve sabır isteyen süreçlerden oluşmaktadır. Salon çiçeklerinin ideal şekilde gelişebilmesi için düzenli olarak ba..
21 Oca Çay Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 1039
Çay gübreleme, programı, çay yaprağı gelişimini yükseltmek, full pink ve full blum evrelerinde verimi yükseltmek için izlenmesi gereken prosedürlerdir..
20 Kas Fındık Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 1538
Fındık ağacı gübreleme süreci, fidanların kök yapısının sağlıklı bir şekilde gelişmesi açısından çok önemlidir. Birinci sınıf kalitedeki sıvı solucan ..
08 Eki Çilek Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 2098
Çilek gübreleme zamanında, farklı süreçlerde sıvı solucan gübresi uygulaması yapılabilir. Çilek fidelerinin en iyi şekilde gelişim gösterip meyve vere..
21 Eyl Çiçeklerde Hangi Gübre Kullanılır?
Rivasol 0 3608
Süs bitkileri içi kullanılan gübre çeşitleri bir hayli fazladır. Ancak bitkilerin doğal bağışıklık sistemlerinin güçlendirilmesi ve hastalıklara karşı..
08 Eyl Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?
Rivasol 9 72123
Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır? Solucan gübresi katı ve sıvı olmak üzere iki türlü uygulanır. Bu uygulamalardan hangisi kullanılırsa kullanılsın iki..
22 Ağu Katı Solucan Gübresi Nasıl Kullanılır?
Rivasol 2 36096
Katı Solucan Gübresi Kullanımı, Kırmızı Kaliforniya solucan gübresi yani katı haldeki Solucan Gübresi, Sıvı Solucan Gübresine göre değişik şekilde kul..
22 Ağu Solucan Gübresi Nedir Ne İşe Yarar?
Rivasol 0 1179
Sıvı solucan gübresinin işlevi, bitkilerin hızlı bir şekilde gelişip yeterli olgunluğa ulaşmasında etkilidir. Tarım sektöründe geniş bir kullanım alan..
04 Ağu Zeytin Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 1786
Zeytin gübreleme programı, suya ve besine ihtiyaç duyan zeytin ağacının dengeli ve bilinçli bir şekilde beslenmesini desteklemek için uyulması gereken..
11 Tem Ceviz Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 3012
Ceviz ağacı gübreleme programı ve yöntemleri, doğru gübre çeşidi kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Cevize verilmesi gereken gübrenin, azot ve potasy..
03 Tem Kaktüs Nasıl Gübrelenir?
Rivasol 0 2286
Kaktüs ya da sukulent gübreleme işlemleri sanıldığı kadar zor değildir. Ev veya iş yerlerinde sık sık görmeye alışkın olduğumuz bu bitkiler, özellikle..
26 Haz Çiçek Gübresi
Rivasol 0 1887
Saksı çiçeklerinde kullanılan gübre seçimine ayrı bir önem verilmesi gerekir. Organik gübreler kullanarak çiçeklerin daha güzel görünmesi ve gelişimle..
19 Haz Saksı Çiçekleri Bakımı ve Çoğaltılması
Rivasol 0 1715
Saksı çiçeklerinin bakımı, özen isteyen bir süreçtir. Görsellikleri ve yaydıkları pozitif enerji ile evlere şenlik olan saksı çiçekleri, ev içinde de ..
13 Haz Mısır Gübreleme ve Gübreleme Programı
Rivasol 0 10213
Mısır gübrelemesi aşaması, bitkiden en yüksek verimi almak için oldukça önemli bir aşamadır. Mısır bitkisinin kökün dışında kalan kısmının neredeyse t..
08 Haz Sıvı Toprak Düzenleyiciler
Rivasol 0 1662
Sıvı toprak düzenleyici ürünler, özellikle toprakta alınan verimi en üst düzeye çıkarmak ve doğal koşullarda mahsul elde edebilmek için çok önemlidir...
Gösterilen: 1 ile 30 arası, toplam: 213 (8 Sayfa)